مدیریت پیمان | معماری اول

اجرای صفر تا صد پروژه با مدیریت پیمان در شرکت معماری اول


مدیریت پیمان | معماری اول

یکی از روش های مناسب برای اجرای یک پروژه ساختمانی استفاده از مدیریت پیمان می باشد. به بیان ساده مدیریت پیمان یک روش پیمانکاری است که کارفرما قراردادی را با شخصی منعقد می کند.
در این قرارداد پیمانکار اجرای صفر تا صد پروژه را بر عهده می گیرد.
درواقع کارفرما سرمایه گذار و مالک اصلی پروژه بوده و اجرای آن به دست پیمانکار می باشد.
بدون شک شرکتی که طرف قرارداد مدیریت پیمان است باید صلاحیت و توانایی کافی را برای به اجرا درآوردن پروژه داشته باشد. شرکت بازسازی اول با بهره مندی از تیم حرفه ای در حوزه ساخت و ساز و تجربه درخشان در این زمینه نقش بسیار تاثیرگذاری در اجرای پروژه های متعدد دارد.

قرارداد مدیریت پیمان

یکی از چالش های پروژه های عمرانی به دلیل پیچیدگی های فنی، تنوع تخصص های لازم و هماهنگی میان افراد مدیریت پیمان می باشد. نگارش قرارداد میان طرفین کمک می کند تا ریسک های پروژه را کاهش دهد و پروژه به بهترین شکل و با امنیت بیشتر تا زمان تکمیل انجام شود.
به بیان ساده می توان گفت در این قرارداد، پیمانکار به عنوان مسئول اجرای پروژه و تکمیل آن مطرح است. کارفرما نیز به عنوان سرمایه گذار و تامین کننده منابع پروژه حضور دارد.

گفتنی است که انواع قرارداد وجود دارد که به صورت زیر تقسیم بندی می شود:

  1. پیمان دستمزدی
  2. پیمان های خاص (گلوبال)
  3. پیمان طرح و اجرا
  4. پیمان با تعیین پیمانکار عمومی
  5. پیمان امانی
  6. پیمان کلید در دست یا B.O.T
  7. پیمان فاینانس

هر یک از قرارداد های ذکر شده مطابق با روش های اجرا، سود و پرداخت هزینه ها تعریف خاص خود را دارد. به عنوان مثال در قرارداد های پیمان امانی، کارفرما وظیفه دارد تمامی مسئولیت های پروژه را از جمله نیروی انسانی، ماشین آلات، مصالح و تجهیزات ساختمانی را فراهم کند و مدیریت اجرایی نیز بر عهده کارفرما می باشد.

تفاوت مدیریت پیمان و مدیریت ساخت

لازم به ذکر است قرارداد مدیریت پیمان با قرارداد مدیریت ساخت تفاوت دارد. چراکه مدیریت پیمان به طور مستقیم با پیمانکاران در ارتباط است و با آنها قرارداد می بندد. در حالی که مدیریت ساخت و ساز تنها قرارداد های تجاری را مدیریت می کند و خود قرارداد توسط مشتری بسته می شود.

کاربرد مدیریت پیمان

پروژه های ساختمانی و عمران یکی از کار های پیچیده ای است که چالش های زیادی به دنبال خود دارد. همچنین در این میان تنوع تخصص های مورد نیاز و هماهنگی میان طراحی در مراحل معماری و تاسیسات اجرایی، حجم بسیار زیاد سازمان ها و افراد درگیر این پروژه ها را دشوار می سازد.
با این حال این نوع قرارداد در صنعت ساختمان سازی می تواند مشکلات را برطرف سازد.

بررسی کاربرد مدیریت پیمان | معماری اول
معماری اول یکی از بهترین مجموعه های عمرانی در تهران

پیشنهاد ویژه به سروران ارجمند

شرکت معتبر معماری اول به عنوان یکی از بهترین مجموعه های عمرانی شناخته می شود که به شما کمک می کند در کوتاه ترین زمان ساختمان خود را بسازید. شما می توانید برای اجرای پروژه های خود با مدیران شرکت بازسازی اول همکاری کنید و تحت نظر افراد حرفه ای و باتجربه قرارداد مدیریت پیمان را ایجاد کنید.

شایان ذکر است همکاری با شرکت معتبر معماری اول می تواند نتایج دلخواه و فوق العاده ای را برای شما ایجاد کند. به گونه ای که رضایت صد در صدی را از مدیران مجرب و حاذق این مجموعه کسب نمایید.

راه های ارتباطی با ما

تهران – میدان پونک – مرکز تجاری و اداری بوستان – واحد 709 اداری