مشارکت در ساخت و ساز | معماری اول

اجرای پروژه ساخت و ساز توسط مهندسان مجرب


مشارکت در ساخت و ساز | معماری اول

در حوزه پیمانکاری نوعی قرارداد در قالب مشارکت در ساخت و ساز منعقد می شود که در حوزه تمامی پروژه های تجاری و مسکونی قابل اجرا می باشد. نحوه مشارکت در ساخت به گونه ای است که مالک یک قطعه زمین، قصد احداث و ساخت ساختمان مسکونی یا تجاری را دارد در حالی که برای پیاده سازی طرح خود سرمایه و توانایی کافی را ندارد. در این شرایط مشارکت در ساخت کمک می کند تا طرفین از ساخت بنای مورد نظر سود ببرند و مالک از توانایی ها، امکانات و سرمایه پیمانکار بهره مند خواهد شد. شرکت معماری اول یکی از بهترین انتخاب ها برای ساخت و ساز می باشد. مدیریت قوی ساخت و ساز، تعهد و مسئولیت پذیری، عملکرد اصولی و مناسب، رمز موفقیت تیم حرفه ای معماری اول می باشد.

ناگفته نماند تقسیم هزینه ها میان مالک و سازنده بر اساس قرارداد مشارکت در ساخت، به گونه ای است که بخشی از پروژه به طرف سازنده تعلق خواهد گرفت.
توجه کنید که اینگونه قرارداد ها بسیار مهم تلقی می شود زیرا مستقیما با دارایی و ملک افراد سر و کار دارد بنابراین قوانین زیادی برای مشارکت در ساخت وضع شده که باید از آنها مطلع باشید.

شرایط مشارکت در ساخت چیست؟

  1. انعقاد قرارداد مشارکت در ساخت و ساز با شرکت های پیمانکاری حقوقی باید با مهر و امضای رسمی انجام شود.
  2. در قرارداد باید به طور دقیق مسئولیت ها و وظایف طرفین ذکر شود.
  3. محاسبه درصد سود طرفین قرارداد باید مطابق با تغییرات قیمت مسکن و نرخ تورم انجام شود.
  4. در این نوع پروژه ها باید ارزش نهایی پروژه و ارزش ملک پیش از هر چیزی تعیین شود. تعیین سود و ارزش ملک با استفاده از روش های دقیق و فرمول های ویژه ای صورت می گیرد.
  5. چنانچه هر یک از طرفین به قرارداد پایبند نبود، طرف دیگر حق دارد قرارداد را فسخ نماید.
  6. بهتر است در مشارکت بجای سفته از چک های معتبر بانکی استفاده کنید. به این ترتیب هنگام ایجاد مشکل احتمالی دچار سختی و مشقت نخواهید شد.
  7. قبل از شروع مشارکت باید از اعتبار و عملکرد شرکت پیمانکار اطلاع یابید.
  8. یکی از الزامات مشارکت در ساخت دریافت ضمانت برای تعهد بر اجرای پروژه است.

بررسی مزایای مشارکت در ساخت و ساز

برای نوسازی ساختمان قدیمی خود مشارکت در ساخت یکی از بهترین و آسان ترین روش ها می باشد. به این ترتیب موجب احداث ساختمان هایی استاندارد و زیبا می شود. افزایش بیشتر مشارکت در ساخت باعث افزایش بهبود وضعیت سکونت خانوار ها می شود و به تبع آن بسیاری از خانه های کلنگی نوسازی می شود.

مشارکت در ساخت و ساز ارزش ملک شما را افزایش خواهد داد و سرمایه قابل توجهی عایدتان می شود.
به طور خلاصه می توان گفت از مهم ترین مزیت های مشارکت در ساخت صرفه جویی در زمان، انرژی و بودجه مالک است. مخصوصا اگر طرف قرارداد یک شرکت معتبر و باتجربه در حوزه ساخت و ساز به شمار آید.

بررسی مزایای مشارکت در ساخت و ساز | معماری اول
انجام عملیات ساخت و ساز با بهترین کیفیت

سخن پایانی به سروران ارجمند

تحول ساخت و ساز برای اجرای پروژه ها نیاز به انتخاب یک شرکت مناسب و حرفه ای دارد که بتواند عملیات ساخت و ساز را با بهترین کیفیت و در سریع ترین زمان به اتمام برساند.
شرکت معماری اول با پشتیبانی و ضمانت موفقیت پروژه بهترین خدمات مشارکت در ساخت و ساز را ارائه می دهد.
حفظ ایمنی و سلامت کارکنان، ارتباطات قوی، عملکرد اصولی و تعهد از مهم ترین ویژگی های مجموعه معماری اول می باشد که توانسته با تجربه 30 ساله خود در این حوزه رمز و راز های موفقیت را کسب کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مشارکت در ساخت می توانید از طریق راه های ارتباطی درج شده با کارشناسان ما در تماس باشید.

راه های ارتباطی با ما

تهران – میدان پونک – مرکز تجاری و اداری بوستان – واحد 709 اداری