قیمت بازسازی خانه متری چند است؟ 🛠️

هزینه بازسازی خانه متری چند است؟ | معماری اول

بازسازی خانه و آپارتمان با بهترین قیمت


بررسی قیمت بازسازی خانه متری

در حال حاضر بسیاری از خانه ها و آپارتمان ها به دلیل فرسودگی و یا پیری ساختمان، نیاز به تعمیرات دارند. این اتفاق ممکن است هر چند سال یک بار برای یک ساختمان رخ دهد. بنابر این لازم است تا بهترین راه را برای بر طرف کردن این مشکل انتخاب کنید.
مناسب ترین راهی که برای حل این مشکل و بر طرف کردن معایب ساختمان به افراد پیشنهاد می شود، بازسازی خانه است. این روش می تواند فرسودگی ها و معایب ساختمان را از بین ببرد و جلوه ای تازه را برای ساختمان ایجاد کند. به همین دلیل این راه بسیار پر طرفدار است و اکثر مردم هر چند سال یک بار دست به بازسازی خانه خود می زنند.
البته در این زمینه باید این را ذکر کرد که لازم است بازسازی توسط یک مهندس حرفه ای به همراه کادر توانا صورت بگیرد تا نتیجه ای مطلوب برای شما رقم بخورد. در این صورت زندگی در آن فضا لذت بخش تر از قبل خواهد شد زیرا این بازسازی مطابق با سلیقه شما پیش خواهد رفت.
بازسازی ممکن است در قسمت های مختلفی از خانه مانند فضای داخل خانه، فضای بیرون و نما، محوطه حیاط و فضای مشاع خانه صورت گیرد. این روش می تواند باعث ایجاد تغییرات ظاهری و باطنی مناسبی در ساختمان مورد نظر بشود. در نتیجه شما می توانید برای اجرای آیتم های مدرن و شیک در آپارتمان خود به کادر مجرب شرکت معماری اول اعتماد کنید تا بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان بیاورند. از این رو ما در این مقاله سعی داریم تا پاسخ مناسبی برای این سوال که قیمت بازسازی خانه متری چند است؟ پیدا کنیم.

از شما همراهان گرامی خواهشمندیم دقایقی از وقت خود را جهت مطالعه ادامه مطلب به ما اختصاص دهید.

بازسازی چیست؟

به طور کلی می توان گفت که بازسازی فرایندی است که با کمک آن نقشه داخلی، نمای بیرونی و نمای داخلی ساختمان را تغییر می دهند.
این مورد استحکام و مقاومت آن ساختمان را افزایش می دهد و حتی می توان از طریق آن نوع کاربری ساختمان را هم تغییر داد. البته باید این را ذکر کرد که در اکثر مواقع نوسازی و بازسازی با هم اشتباه گرفته می شوند. بازسازی در واقع بر طرف کردن معایب و خرابی های ساختمان است و می تواند بنایی که دچار فرسودگی شده است را زیبا تر کند.
اما نوسازی به این معنا است که کل بنای مورد نظر را تخریب و سپس دوباره آن را به صورت جدید ساخت. بازسازی می تواند به صورت کلی و جزئی صورت بگیرد. برای بازسازی جزئی تعمیر سرویس های بهداشتی و تعویض شیرآلات و … مد نظر است.
برای بازسازی کلی ممکن است برای تغییر فضا، دیوار های داخلی مکان مورد نظر را خراب کنند و یا تمام برق کشی و لوله کشی ساختمان را تعویض کنند.

قیمت بازسازی خانه متری چند است؟ | معماری اول
بازسازی ساختمان با بهترین قیمت

عوامل تاثیر گذار بر روی هزینه بازسازی

بعضی از موارد هستند که می توانند بر روی هزینه های بازسازی یک خانه و یا آپارتمان تاثیر بسزایی بگذارند. در نتیجه برای دریافت پاسخ این سوال که قیمت بازسازی خانه متری چند است؟ باید این موارد را در نظر داشت. از این رو در این قسمت به بررسی این موارد خواهیم پرداخت.

نوع بازسازی و کاربری ساختمان

بازسازی با توجه به قرار گیری در دسته ساختمان عمومی و یا ساختمان خصوصی می تواند متفاوت باشد. علاوه بر این نوع کاربری آن ساختمان هم می تواند بر روی قیمت تاثیر بگذارد.

نوع متریال مصرفی

هر چقدر که مصالح و تجهیزات مورد استفاده در حین اجرای ساختمان از کیفیت بالاتری برخوردار باشند، به نسبت هزینه ها هم افزایش پیدا می کند.

محل قرار گیری پروژه

با در نظر گرفتن این که قرار است نیروی انسانی و کادر اجرایی به محل مورد نظر رفت و آمد داشته باشند، هزینه ها ممکن است متفاوت و کم و زیاد شود. همچنین حمل نخاله ها و مصالح تخریبی را هم در این قسمت باید در نظر داشت.

نوع طراحی

سبک و نوع  طراحی ساختمان مورد نظر می تواند قیمت های متفاوتی را ایجاد کند. این طرح ها می توانند پیچیده و یا حتی ساده باشند. برای مثال سبک کلاسیک از قیمت بیشتری نسبت به سبک های مدرن برخوردار است.

دستمزد نیروی انسانی

برای محاسبه قیمت بازسازی خانه، هزینه نیروی کار انسانی و تعداد آن ها را باید مد نظر قرار داد.

درصد تخریب فضا

درصد تخریب دیوار ها و دیگر قسمت های خانه مانند کف، می تواند قیمت بازسازی را متغیر کند. زیرا در این صورت حمل نخاله، مصالح تخریبی و مجوز های لازم هم به این مورد اضافه می شوند. در نتیجه قیمت در محدوده متغیری قرار خواهد گرفت.

متراژ خانه

هزینه بازسازی با متراژ ساختمان رابطه مستقیم دارد. یعنی هر چقدر متراژ خانه بیشتر باشد، هزینه اجرا و طراحی بازسازی هم به مراتب افزایش پیدا می کند.

قیمت بازسازی خانه | معماری اول
بازسازی خانه با بهترین مصالح

پیشنهاد ما به شما عزیزان

امروزه بسیاری از مردم به جای خرید خانه به راه های دیگری رو آورده اند. یکی از این روش ها بازسازی خانه خودشان با صرف هزینه و زمان کمتر است. البته برای این مورد نمی توان قیمت دقیقی را معین کرد زیرا دلایل مختلفی وجود دارد که می توانند هزینه آن را زیاد و یا کم کنند. در نتیجه برای پاسخ به سوال قیمت بازسازی خانه متری چند است؟ باید موارد زیادی را در نظر گرفت.
از این رو سعی کردیم تا این موارد را با هم بررسی کنیم تا پس از مطالعه آن، با در نظر گرفتن شرایط بهترین تصمیم را برای بازسازی خانه خود بگیرید.
جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه بازسازی آپارتمان قدیمی در ولیعصر و دیگر نقاط تهران می توانید با کارشناسان ما به صورت رایگان در ارتباط باشید.

راه ارتباطی با معماری اول

تهران – میدان پونک – مرکز تجاری و اداری بوستان – واحد 709 اداری
5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 18 =