بازسازی و مرمت خانه های قدیمی در دربند

بازسازی و مرمت خانه های قدیمی در دربند | معماری اول

بازسازی و تعمیر خانه های قدیمی در دربند | معماری اول


بازسازی و مرمت خانه های قدیمی در دربند چگونه است؟

دربند از جمله مناطق خوش آب و هوا در شمال تهران بوده و از موقعیت گردشگری بسیار مطلوبی برخوردار است. به طوری که بسیار از پایتخت نشینان برای فرار از شلوغی و آلودگی تهران، به این منطقه پناه می‌برند و از مناظر طبیعی و آب و هوای پاک و مطبوع آن استفاده می کنند.
اما لازم به ذکر است دربند از جمله مناطق قدیمی در تهران است که بسیاری از خانه های آن از بافت قدیمی برخوردار هستند. به همین دلیل اکثر ساکنان این منطقه خواهان بازسازی و مرمت خانه های قدیمی در دربند به منظور افزایش استحکام و بهبود سطح زندگی خود هستند.
لذا در صورتی که در این محله سکونت داشته و خواهان بازسازی و مرمت اصولی و استاندارد ساختمان خود هستید. توصیه می شود در این زمینه از خدمات شرکت معماری و مهندسی معماری اول استفاده کنید.
در این صورت، بهترین و به روزترین امکانات زندگی را در عین حفظ اصالت خانه خود در دسترس خواهید داشت.

از شما عزیزان دعوت می‌کنیم دقایقی در این مقاله با ما همراه باشید

روش های بازسازی و مرمت خانه های قدیمی

در حال حاضر شرکت های بازسازی و مرمت خانه های قدیمی از شیوه های مدرن و جذابی برای بازسازی ساختمان استفاده می کنند. به طوری که روش های قدیمی مرمت و بازسازی مانند دیوار برشی، افزودن بادبند، روش ساتکریت بتنی دیوار جای خود را به روش های مدرن و بکارگیری از مصالح و مواد جدید و باکیفیت داده اند. بنابراین شرکت مرمت و بازسازی معتبر خانه قدیمی در محله دربند، از روش های نوین زیر برای اجرای پروژه بازسازی استفاده می کند:

مرمت سبکی

در ساختمان هایی که شدت خرابی بسیار بالا بوده و تنها بخشی از اجزای ساختمان باقی مانده باشد، شرکت بازسازی و مرمت خانه های قدیمی در دربند از روش سبکی استفاده خواهد کرد.
در واقع خانه های قدیمی که با روش سبکی بازسازی می شوند، دارای معماری و سبک خاصی هستند. به همین دلیل مهندسان و معماران شرکت معتبر برای بازسازی چنین ساختمان هایی، از تکیه گاه های باکیفیت به جای تکیه گاه قدیمی استفاده می‌کنند و نمایی مشابه با نمای اولیه و قدیمی ساختمان ایجاد می کنند.

مرمت حفاظتی

مرمت حفاظتی با هدف نگهداری ساختمان و به منظور استمرار شباهت ساختمان پس از بازسازی با ظاهر گذشته سازه انجام می شود.

روش های بازسازی و مرمت خانه های قدیمی | معماری اول
روش های بازسازی خانه های قدیمی | معماری اول

مرمت تاریخی

در این نوع بازسازی از روش های بازسازی سبکی و پاک سازی سبکی استفاده می شود. به طوری که تنها بخش های آسیب دیده ساختمان مورد بازسازی قرار می‌گیرد و ضمن افزودن امکانات جدید، بافت و اصالت قدیمی ساختمان حفظ می شود.

مرمت استحکامی

مرمت استحکامی، همانطور که از نام آن پیدا است به منظور افزایش مقاومت ساختمان و همچنین افزایش پایداری خانه های قدیمی صورت می گیرد.

یک پیشنهاد ویژه برای سروران گرامی

بازسازی و مرمت خانه های قدیمی در دربند از جمله خدماتی است که تیم تخصصی معماری اول که به عنوان بهترین شرکت معماری و دکوراسیون در تهران شناخته می‌ شود، با ارائه ضمانت نامه معتبر و با استفاده از بهترین و به روزترین تکنولوژی دنیا انجام می دهند. لذا در صورتی که در این زمینه نیاز به مشاوره دارید، می توانید از طریق شماره های درج شده با مشاوران ما در معماری اول تماس حاصل فرمایید.

راه ارتباطی با معماری اول

تهران – میدان پونک – مرکز تجاری و اداری بوستان – واحد ۷۰۹ اداری
5/5 - (3 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 6 =