محوطه سازی باغ و ویلا با کمترین هزینه 🏡❤️

محوطه سازی باغ و ویلا با کمترین هزینه | معماری اول

بهترین شرکت معماری و ساخت و ساز در تهران | معماری اول


محوطه سازی باغ و ویلا با کمترین هزینه توسط تیم حرفه ای

چنانچه قصد محوطه سازی باغ و ویلا با کمترین هزینه و بیشترین جذابیت و کیفیت را دارید، توصیه می کنیم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.
محوطه سازی باغ ویلا به عنوان یکی از مهم ترین اقدامات لازم برای جذابیت و کاربردی سازی محوطه به شمار می رود.
در واقع بسیاری از افراد تمایل دارند با اجرای محوطه سازی باغ و ویلا، فضای جذاب و دلنشینی برای گذراندن اوقات فراغت خود در این مکان ها ایجاد نماید. اما مهم ترین چالشی که افراد در مواجه با آن از محوطه سازی باغ و ویلای خود صرف نظر می کنند، هزینه این پروژه می باشد. در حالی که با انجام برخی از اقدامات خاص و کم هزینه می توان محوطه باغ و ویلا را به بهترین شکل ممکن بازسازی نمود.
لذا برای این کار لازم است از شرکت مهندسی و معماری معتبری کمک گرفته و محوطه سازی باغ و ویلای خود را به کادر مجرب آن بسپارید. از این رو پیشنهاد می کنیم برای محوطه سازی با کمترین هزینه در باغ و ویلا، از خدمات شرکت معماری اول استفاده کنید.

لطفا چند دقیقه ای تا انتهای مطلب پیش رو ما را همراهی کنید.

اجرای پوشش گیاهی در محوطه باغ و ویلا با کمترین هزینه

زمانی که بودجه لازم برای محوطه سازی باغ و ویلای خود را بررسی می کنید امکان دارد به دلیل بالا بودن هزینه ها، از انجام این پروژه صرف نظر کنید. این در حالی است که حتی با هزینه ای که در اختیار دارید نیز می توانید محوطه سازی باغ و ویلا با کمترین هزینه را انجام دهید.
برای این کار ابتدا لازم است پوشش گیاهی مناسب و مقرون به صرفه ای برای محوطه سازی در نظر بگیرید. پوشش گیاهی از جمله مهم ترین عواملی است که به محوطه باغ و ویلا، جذابیت و هویت می بخشد. از این رو اجرای اصولی و نگهداری درست از آن، تأثیر بسزایی در افزایش زیبایی محیط دارد.
لذا در صورتی که خواهان اجرای پوشش گیاهی با کمترین هزینه در محوطه باغ و ویلای خود هستید، توصیه می شود اقدامات زیر را انجام دهید:

استفاده از گیاهان رونده بر روی دیوارها

چنانچه در محوطه باغ و ویلا دارای دیوارهای خالی هستید توصیه می شود برای جذابیت و زیبایی آن، از گیاهان رونده دائمی و فصلی استفاده کنید. این گیاهان در دو نوع تند رشد و کند رشد در بازار موجود بوده و انتخاب هر کدام از آنها به سلایق و نیازتان به پوشش سریع دیوار بستگی دارد.

اجرای پوشش گیاهی در محوطه باغ و ویلا با کمترین هزینه | معماری اول
استفاده از گیاهان رونده بر روی دیوارها

انتخاب گیاهانی که به نگهداری کمتری نیاز دارند

یکی از بهترین روش های محوطه سازی باغ و ویلا با هزینه کمتر، کاشت پوشش گیاهی و درختانی است که به هرس و نگهداری کمتری نیاز داشته باشند. لذا برای این کار می توانید با مهندس فضای سبز مشورت نموده و بهترین نوع پوشش گیاهی را با کمترین هزینه در محوطه اجرا نمایید.

تکثیر گیاهان

از دیگر روش های محوطه سازی باغ و ویلا با کمترین هزینه تکثیر گیاهانی است که در محوطه کاشته اید.
به عبارتی اگر به پوشش گیاهی بیشتری در محوطه نیاز دارید می توانید از طریق قلمه زدن، گیاه مورد نظر را تکثیر دهید.

کاشت درختان میوه

کاشت درخت میوه در محوطه باغ و ویلا تأثیر زیادی در بهینه سازی استفاده از فضای محوطه و افزایش جذابیت آن دارد. در واقع کاشت درختان میوه نسبت به کاشت درختچه های تزئینی در محوطه باغ و ویلا، توجیه اقتصادی دارد.

استفاده از وسایل چندکاره، بهترین راهکار برای کاهش هزینه های محوطه سازی

برای کاهش هزینه های بازسازی محوطه باغ و ویلا، استفاده از وسایل چندکاره، ایده خوبی به نظر می رسد. به طور مثال استفاده از میزهای چند کاره که علاوه بر میز، قابلیت استفاده به عنوان کمد کوچک را دارند اقدامی مقرون به صرفه خواهد بود.
در ضمن خرید میز و صندلی های تاشو و چند کاره نیز تأثیر بسزایی در محوطه سازی ویلا و باغ با هزینه کمتر دارد.

مناسب ترین کف پوش برای محوطه سازی باغ و ویلا با کمترین هزینه

یکی از مهم ترین اقدامات در پروژه محوطه سازی باغ و ویلا، استفاده از کف پوش مناسب می باشد. البته برای ساخت محوطه با کمترین هزینه، لازم است تا از مصالح مناسب و کم خرجی استفاده کنید. بنابراین برای پوشش کف محوطه باغ و ویلا توصیه می شود کف پوش های زیر را انتخاب نمایید:

شن و سنگ ریزه

استفاده از شن و سنگ ریزه، بهترین نوع کف پوش برای محوطه سازی باغ و ویلا با کمترین هزینه می باشد.
لذا در صورتی که پس از اجرای سنگ ریزه و شن، خواهان ایجاد مسیری برای عبور و مرور هستید توصیه می شود از سنگ یا چوب برای این کار استفاده کنید.

ترکیب بتن و چمن

از دیگر مصالحی که دارای قیمت مناسب برای کف سازی محوطه باغ و ویلا هستند، می توان به ترکیب چمن و بتن اشاره نمود.
بتن در اشکال مختلفی قابلیت استفاده در محوطه سازی را دارد. در ضمن برای جذابیت بیشتر کف پوش محوطه نیز می توانید کف پوش بتنی را با چمن ترکیب نموده و جذابیت منحصر به فردی به محوطه باغ و ویلای خود ببخشید.

مبلمان باغی در محوطه سازی باغ و ویلا

استفاده از مبلمان باغی برای برگزاری دورهمی های دوستانه و یا نشستن اعضای خانواده در کنار هم، امری بدیهی می باشد. لذا در صورتی که با کمبود بودجه برای خرید مبلمان باغی مواجه هستید،
توصیه می شود از مبلمان ارزان تر و یا دست دوم در محوطه استفاده نمایید.
همچنین می توانید خودتان دست به کار شده و از مصالحی مانند بلوک های بتنی و چوب، اقدام به ساخت مبلمان باغی نموده و با استفاده از چند کوسن و تشک، آن را تزئین نمایید.

مبلمان باغی در محوطه سازی باغ و ویلا | معماری اول
اجرای پروژه محوطه سازی توسط شرکت معتبر

یک پیشنهاد ویژه برای مخاطبان ارجمند

در صورتی که خواهان محوطه سازی باغ و ویلا با کمترین هزینه هستید،
پیشنهاد می کنیم این کار را به مهندسان و معماران توانای ما در شرکت معماری اول بسپارید.
این شرکت ضمن برخورداری از کادر مجرب و حرفه ای، از بهترین و جذاب ترین متدهای دنیا برای محوطه سازی باغ و ویلا استفاده می کند. از این رو شرکت معماری اول با انجام موفقیت آمیز پروژه های محوطه سازی و اجرای فضای سبز با هزینه مناسب ، به عنوان معتبرترین و بهترین شرکت طراحی محوطه و فضای سبز در تهران شناخته می شود.

راه ارتباطی با معماری اول

تهران – میدان پونک – مرکز تجاری و اداری بوستان – واحد 709 اداری
5/5 - (2 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 5 =